40-åringen har fast jobb som sykepleier. Hun vil fokusere på fremtiden og riktige avgjørelser for å få det livet hun ønsker seg. (FOTO: Kurt André Høyessen)

Kjøp bilde

Fokus på valg i livet

Lene Kaasa (40) Gjør i dag: Jobber som sykepleier. Mål: Å bli bevisstgjort mine egne valg for videre personlige endringer i livssituasjonen.

Annonse

Sb.no på Facebook

Annonse

LES MER om "Det nytter". Klikk her!

Lene er en utadvendt, åpen og ærlig dame. I våres møtte hun et vendepunkt i livet, eller den såkalte «veggen», som man også kan si.

Økt press og økte krav både privat og i jobben som sykepleier, var med på å gjøre henne alvorlig sliten.


Nå ønsker Lene en endring i livssituasjonen. Hun vil ta mer hensyn til seg selv. Hun vil ta tak i sitt eget liv.


Når vi spør henne hva hun liker å gjøre på fritiden, understreker hun at det er stor forskjell på hva hun liker å gjøre, og hva hun får gjort.
Lene er aleneforsørger for to gutter, på 10 og 13 år. Etter at den ene sønnen ble syk for et par år siden, har mye handlet om sykdom, både privat og på jobb. Hun ønsker derfor å jobbe mer mot det friske.


Fra i høst har hun studert coaching og veiledning ved Bakkenteigen i Horten. Dette er noe hun svært gjerne vil jobbe med i framtida.


– Det ligger veldig mye viktig erfaringsbasert og taus kunnskap hos alle mennesker.

Dette er kunnskap som vi bør bli mer bevisst slik at den kan deles med andre. Det er noe jeg selv har oppdaget etter å ha vært pasient, pårørende og jobbet i helsevesenet, sier Lene


Hun vil ikke lenger jobbe i motbakke uten å føle at hun kommer i mål. Hun ønsker seg en mindre hektisk hverdag, få tid til å trene og gå turer. Nå som hennes to barn vokser til og blir mindre avhengige av henne, har hun lyst til å gjøre litt mer for seg selv.


Lene innrømmer at hun er en person som lett lar seg engasjere. Samtidig er hun glad i humor, og hun har bøttevis av selvironi.


– Jeg er 40 år og har trolig nesten 30 år igjen av arbeidslivet. Jeg kan ikke fortsette i den livssituasjonen jeg er i nå, sier Lene.

Lene skal blogge i løpet av prosjektperioden. Du kan lese "Det nytter"-bloggen her.

 

Kommenter saken

blog comments powered by Disqus

Jobb i Vestfold (103)

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.