IDYLL:

IDYLL: Hytta med egen strandpromonade på Tjøme gikk for 22 millioner. (Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

Årets dyreste: Solgt for 22 millioner

Denne hytta på Tjøme gikk for årets høyeste sum i Norge.

Foto: Z-EIENDOM

Kjøp bilde

Foto: Z-EIENDOM

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

Foto: Z-EIENDOM

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

FOTBALLBANE: Hytta kommer med en liten fotballbane. (Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

(Foto: Z-EIENDOM)

Kjøp bilde

– Dette salget er årsbeste i hele Norge og på topp fem-listen over de dyreste hyttene på Tjøme noensinne, forteller eiendomsmegler Tore Solberg fra Sandefjord.

Facebook-knapp kommer her

LES OGSÅ: Solgte Sandefjords dyreste hytte

Prisen skremmer ingen

Han er, ikke overraskende, godt fornøyd med salget han nettopp har gjort. 22 millioner kroner, som også var prisantydningen, er mye penger.

– Dette viser at nordmenn ikke blir skremt bort av pris dersom objektet er godt nok, sier han til tb.no, og legger til at markedet har gått litt trått i det siste.

– Men hvis en eiendom virkelig skiller seg ut, blir det stor interesse.

LES OGSÅ: Idyll over 10 millioner går tregt

Hytten ble lagt ut på annonsemarkedet torsdag 2. august. I forkant hadde Solberg en privat visning for sine etablerte klienter.

– En av disse kom tilbake da vi kjørte 2. visning, lørdag 4. august. Salget ble gjort der og da.

Heldig med været

– Lørdag sier du – en av sommerens sjeldne soldager. Hvor mye betydde det?

– Jeg skal ikke legge skjul på at været kan ha hatt noe å si. To av kundene vurderte hvorvidt de ville ha hytte i Norge eller Frankrike, så vi var heldige der.

Han understreker likevel at klientene hans er av den oppfatning at Vestfold-sommer vanligvis byr på sol.

– Vi har hatt noen veldig atypiske sommere her nå. Det er et felles inntrykk.

LES OGSÅ: Kjøpte egen øy for å fiske ørret

Stille under stormen

Solberg forteller videre av kjøperen lot seg begeistre av størrelsen på eiendommen.

– Som en helhet er eiendommen på 8 mål, med blant annet brygge, svømmebasseng og en liten fotballbanen.

LES OGSÅ: Nå satses det på hyttetak

Det ble også avgjørende for den nye hytteeieren at hytta ligger lunt til.

– Det er ganske rolig der selv med uvær langs kysten. Kjøperen kan legge båten trygt til kais og reise avsted, uten å bekymre seg.

– Kan du si noe om identiteten til kjøperen?

– Njaa... Det er ikke en kjendis, humrer han.

LES OGSÅ: Her har Kjell Aage fisket laks på 2,5 kilo - i hagen

 

Kommentarer på sb.no

Du er velkommen til å kommentere sakene våre på sb.no. Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Sandefjords Blad mener det vil være mer interessant for andre å lese det du skriver dersom de vet hvem du er. Derfor krever vi fullt navn av deg, og vi utestenger falske profiler. Vær oppmerksom på at dine kommentarer vil bli synlig for alle våre venner på Facebook. Vi oppfordrer deg derfor til å være saklig og vise respekt når du kommenterer. Du kan lese alle våre retningslinjer for kommentering HER. Vi gjør oppmerksom på at kommentarer kan bli videreformidlet i papirutgaven vår. Velkommen!

Jobb i Vestfold (72)

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.