Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

En av tre har opplevd konflikt i strandsonen

z

Hit, men ikke lenger. Mange opplever å bli sjikanert i strandsonen. Foto: Per Langevei
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Retten til fri ferdsel i utmark er soleklar i friluftsloven. Likevel har én tredel av sandefjordingene opplevd konflikt med grunneiere.

Det viser ferske tall fra SB-tinget. SV-politiker Ivar Ramberg, mener kommuneledelsen er passiv i forhold til lovverket og favoriserer grunn- og hytteeiere med vilje.

Få problemer

Ordfører Bjørn Ole Gleditsch mener at det er få problemer i strandsonen i Sandefjord, men vedgår at enkelte grunneiere ikke oppfører seg som de burde.

Begge to er overrasket over det høye antallet folk som opplever konflikter i strandsonen.

Les mer om saken i lørdagsutgaven av Sandefjords Blad.

Storebror ser deg

Risikoen for å bli opdaget ved ulovlig bygging i strandsonen øker, Kystvakten og Statens Naturoppsyn er satt inn for å avsløre ulovlig bygging i Vestfold. Storebror ser deg i Strandsonen, skriver Tb.no

Publisert lørdag 31. juli 2010 kl. 00:04.
Sist oppdatert lørdag 31. juli 2010 kl. 19:29.

Annonse

Kommentarer (3)

SB-Tinget ???
Hvor mange har de spurt her tro? Overrasket over høye tall ??? Nei, her tror jeg de har spurt 3 stk og tilfeldigvis snakket med en som har hatt en "konflikt" i strandsonen. Glad jeg har sagt opp avisen.....kjedelig saker dette.

Varsle upassende kommentar

Ikke alle?
Jeg trodde alle hadde blitt jaget av gale grunneiere i strandsonen her i Sandefjord. Jeg har iallefall hørt _mange_ historier og opplevd det selv. Men det er klart, langt fra alle beveger seg utendørs i det hele tatt uten å sitte inne i en bil.

Varsle upassende kommentar

Kjære Sandefjords blad
Kjære Sandefjords blad, kan dere ikke for en eneste gangs skyld kvalitetssjekke artiklene dere legger ut på nett? Jeg skjønner jo at forfatteren av artikkelen, Flemming Hofmann Tveitan, har en agenda, men da er jo desto viktigere at dette blir sjekket opp. I denne artikkelen gjøres begrepene "strandsonen" og "utmark" om et ett og samme begrep. Dette VET dere er feil. Denne sammenkoplingen mellom ulike begreper gjør at "folk flest" tror at de har rett til å vase rundt i strandsonen, hvilket nettopp blir til konflikter mellom turgåere og grunneiere. Det er dere "journalister" som skaper konfliktene i "strandsonen" ved å la folk tro at man kan vase rundt i fjære som man vil. "Strandsonen" er IKKE nødvendigvis utmark. Noen steder er eiendommer i "strandsonen" utmark, andre steder ikke. Det er KUN når det er frossen mark, at alle kan vase rundt overalt i fjæra. Dere "journalister" gjør at folk faktisk blir kriminelle, og det er vel ikke helt "oppdraget" deres?

Varsle upassende kommentar

SKRIV EN KOMMENTAR!

Registrert eller anonymt?
ANONYMT: Du er fortsatt velkommen til å kommentere anonymt ved å skrive inn de fire tegnene i koden under. Da vil kommentaren din bli lest/godkjent av redaksjonen før publisering.
REGISTRERT: Hvis du registrerer deg med mobilnummer og logger inn, slipper du å skrive kode og kommentaren din blir publisert umiddelbart.

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Mobilnummer og innlogging ber vi om for å holde et godt nivå på diskusjonene. Hvis du er logget inn, blir din kommentar publisert umiddelbart. Anonyme kommentarer må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Snarveier

Snarvei Kun for kvinner Kun for kvinner

Nyheter kun for kvinner!

Snarvei barn Barnesiden

Barnas helt egne sider.

Extra sb.no Fordelskortet

Gir tilgang til gode opplevelser og aktiviteter.

Snarvei sbtv sbtv

Klikk deg inn på vår nett-tv portal.

September
Uke Ma Ti On To Fr
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
40              

Se alle oppføringer

Godjenta mi 40 år.

Jeg ønsker deg en god og fin bursdagsfeiring jenta mi og håper at du får...

Snuska

16 år16 år

Camilla Grøtberg, p.t. Horten VGS, fyller 16 år idag, og kan endelig øvelseskjøre :) ...

jorunn@connections.no

Skriv en hilsen eller se flere hilsener

Film Stor nok for Mandela

Etter Gud måtte det nesten bli Nelson Mandela for Morgan Freeman (73).

Film Leker ikke butikk

Kinokronene ruller. «Toy Story 3» får også voksne til å snufse som snørrunger.

+ Flere filmanmeldelser

Frilynt filmskole feiret seg selv

Se flere videoer

Kultur på tv/radio

DR1: 10:30 Vores verdensarv: Ilulissat Isfjord
P2: 10:50 Mytekalender
TV5 Frankrike: 12:05 Escapade gourmande
3sat: 13:15 Zapp
DR2: 15:30 Bøger: Tror du på helvede

» Gå til TV Guiden

Været i Sandefjord

Fredag
Lettskyet
13°
Lørdag
Lettskyet
14°
Søndag
Lettskyet
14°

+ mer vær

Gå til værside »

low_sy23e1bd.jpg Ramblin’ Jack Elliott på landeveien igjen

Oslo (NTB–Gitte Johannessen): Ramblin’ Jack Elliott (79) var aldri i tvil om at han skulle fortsette livet på landeveien etter fjorårets hjerteproblemer.

low_sy22d851.jpg Mørk erstattes av Tellefsen i Drøbak kirke

Drøbak (NTB): Truls Mørk skulle runde av årets rekke med sommerkonserter i Drøbak kirke. Nå har han avlyst konserten.

+ Flere kjendissaker

Annonse