Idet Ole Ivars startet bryggedansen med "Jag trodde änglarna fanns", tok det ikke lange tida før publikum spratt opp og danset foran scenen. Alle foto: Kurt André Høyessen
Kjøp bildeFull dansefaktor
Danseband, kveldssol og godt humør var Brygga i et nøtteskall lørdag kveld.milende og syngende publikummere. Ikke bare folk inne på området ble smittet av den fengende dansebandmusikken, men det var mange som tok seg en dans eller trall på utsiden, langs båter på Brygga og også oppover i gatene.
Bjarne Tollefsen (f.v.), Helene Strand, Linda Hammarstrøm og Ole Ivar Jacobsen er store fans av Ole Ivars. Rune Flatner i rødt bak.
Kjøp bilde
Kari og Vidar Gunnerud synes det var gøy på Brygga.
Kjøp bildeSb.no på Facebook
Siste fra forsiden
"Nei, så tjukk du har blitt" og "Jag trodde änglarna fanns" ble også slagere på byen i etterkant.
Fart og rytme
- Jeg elsker måten musikken fenger på. Det er bra musikk, sier publikummer Helene Strand om Ole Ivars.
- Her er det fart og ordentlig rytme, supplerer Bjarne Tollefsen som sitter godt plassert ved siden av Helene.
Linedance og swing
Sammen med Linda Hammarstrøm og Ole Ivar Jacobsen bar kvelden på mye linedance og swing. I tillegg synes gjengen det var morsomt å ha med seg en som selv het Ole Ivar.
- Dette er gøy, rakk Helene akkurat å si, før hun ble revet med av "Jag trodde änglarna fanns" i full allsangfaktor.
Kjempehygge på hyggebrygge
Bryggedans-arrangementet var et samarbeidsprosjekt mellom James Clark, På G, Pir 4 og Kokeriet.
- Vi ønsker at utestedene på Brygga skal stå sammen som en enhet, sier arrangør Stian Caius Pedersen.
Bryggedansen var et pilotprosjekt i år, men etter nok positiv respons, blir dette sannsynligvis en årlig tradisjon, med Ole Ivars i spissen.
- Ole Ivars er jo for bredden. Vi har også lyst til å bygge på med flere band neste år, sier Pedersen.
Bandet selv synes det var "kjempehygge på hyggebrygge" her i Sandefjord, og musikerne har gitt tilbakemeldinger om at de gjerne vil bidra til en slik tradisjon.
(Arkivartikkel fra 22.06.2009)



















