Det er utenkelig å kjøpe Naper- gården, sier Bjørn Ole Gleditsch. Arkivfoto: Kurt Andrè Høyessen
Kjøp bildeSer nytten i innspillene
Sb.no på Facebook
Innspillene fra Rismyhr er noe kommunen kan utvikle videre til noe positivt.
Verdensteateret er kommunalt sikret gjennom det vedtatte budsjettet, men ordfører Bjørn Ole Gleditsch tar villig imot innspill som kan åpne for nye mulig- heter.
Lokalene er først og fremst til for lokale lag og foreninger, sier Gleditsch, som med bakgrunn i at det oppfylles, ikke ser noen grunn til å endre på organiseringen nå.
Utenkelig kjøp
Å kjøpe Napergården er i dagens situasjon helt utenkelig.
Jeg må prioritere og kan ikke forsvare å kjøpe en bygning vi ikke har bruk for når vi ikke har nok penger til egne bygninger, forklarer han.
Elementer å ta videre
Når det er sagt, mener han innspillene fra Rismyhr inneholder gode ideer, og at det er elementer der som absolutt tas med videre.
Men jeg er absolutt positiv til engasjementet i å dra ny aktivitet inn mot Verdensteateret. Vi er ikke negative til å se på mulig- heter som kan bidra til å sikre teateret i sterkere grad, sier han.
Det Gleditsch ser på som fornuftige innspill, er de som går på hvordan ting kan gjøres videre for at Verdensteateret kan øke aktiviteten og interessen.
(Arkivartikkel fra 19.03.2009)














