Jahn Teigen skapte magiske øyeblikk ved Fjordfest 2008, ifølge Hanne Børresen. Nå tar han med familien for å gjøre det igjen. Arkivfoto: Per Langevei
Kjøp bildeTar familien til fjordfest
Fjordfesten er for alle. Er det derfor Jahn Teigen tar med hele familien?
Bjarne Brøndbo og DDE blir et annet stort trekkplaster ved Fjordfest 09. Foto: Aleksander Limkjær
Kjøp bilde
15. august kan Anita Skorgan oppleves i friluft. Foto: Atle Møller
Kjøp bildeSb.no på Facebook
Siste fra forsiden
Hanne Børresen puster lettet ut om dagen. Som arrangør av Fjordfest 2009, klarte hun nemlig å sikre artisten Jahn Teigen. Og han kommer ikke alene. Både ekskona Anita Skorgan og datteren Sara finner nemlig veien til Sandefjord 15. august.
Sikret det folkelige
Etter utallige oppfordringer fra dem som var på konserten, og fra folk som ikke fikk vært på konserten, om at vi måtte booke Jahn Teigen på nytt, gleder Børresen seg over endelig å kunne slippe nyheten om artistbesøket. Siden Teigen fyller 60 år til sommeren og har en hektisk sesong å se fram til i Tønsberg, var det ikke en selvfølge at han også kunne legge turen til Sandefjord.
Vi gleder oss til nye magiske øyeblikk i Badeparken og tror at kombinasjonen Teigen og DDE vil sikre folkefest i Badeparken nok ett år, sier Børresen.
Skorgan og datteren skal også bidra på scenen. Dermed kan publikum endelig få oppleve Skorgan utenfor kirkerommet.
Jeg tror alle tre vil være på scenen samtidig ved et av innslagene, forteller Børresen.
Gir rom for mangfold
Fjordfesten 2008 hadde Jahn Teigen som en av hovedartistene. Ved valg av artister står det folkelige som et krav, både fra sponsorer og arrangører. For det er rai-rai-faktor som trekker mange, da legger flere generasjoner veien til Badeparken.
Kan det bli for folkelig? Burde Fjordfest vist en større bredde i artistene?
De folkelige store trekkplastrene gjør det mulig at vi kan slippe til de mindre kjente artistene og gi dem mulighet til å få vist seg fram, svarer Børresen.
Hun forklarer at ved siden av folkefesttanken, er det viktig at det også skal være en scene der andre artister kan få vise seg fram.
Lokale band slipper til
Programmet er ikke ferdig, men i år som i fjor har vi den store scenen og den lille scenen, sier Børresen.
På den mindre scenen kommer det forhåpentligvis i alle fall tre lokale band, kan hun fortelle. Arrangørene har blitt kontaktet av flere lokale band, og det er akkurat et slikt engasjement som de ønsket å skape, en stor scene som skaper folkefesten, en mindre scene som kan vise fram det mangfoldet som er i Sandefjord og Vestfold.
I fjor fikk vi vist fram sangeren Linn Therese og bandet Manatee Racket, sier fjordfestgeneralen.
Hun legger til at Fjordfest tydeligvis har gjort noe riktig, siden det stadig kommer forespørsler fra andre band. De vil at arrangørene skal komme og høre på dem, for å se muligheten for at også de skal få slippe til på hovedscenen i Badeparken.
Vi gleder oss til nye magiske øyeblikk i Badeparken.
Hanne Børresen
(Arkivartikkel fra 28.03.2009)


















