Spahotellet som «Eiendomsbyråmeglinsfirmaet Kasper, Jesper og Jonathans eiendomsbyråmeglingsfirma» ville bygge hadde nok blitt big business, med tanke på hvor mange som besøkte Kardemommeby denne uka. Alle Foto: Jørgen Brynhildsvoll
Kjøp bildeTårntrøbbel trakk 1.300 turister
Med så mange tilreisende til Kardemommeby, er det jo forståelig at etterspørselen etter spahotell er stor.
Omkring 1.300 var innom aulaen.
Kjøp bilde
Kolbjørn Haugens figur har vært ut og inn av rehab for spilleavhengige hele uken.
Kjøp bildeSb.no på Facebook
Siste fra forsiden
Fyllekjører forlot bilen på tomgang i grøfta
Og så dro han (25) like godt hjem...
Egners folkekjære landsby, som de siste dagene har vært rigget opp i aulaen på Ranvik, har vært et populært turistmål denne uka. Omtrent 1.300 har besøkt BRUS-compagniets oppsetning «Trøbbel i Tårnet».
Aulaen har vært smekkfull under tre av fire forestillinger, pluss at vi har spilt showet for elever, sier BRUS-primus Jarle Hem, miljøarbeider på Ranvik.
Medelever fikk mersmak
Tidligere år har det ikke vært fullt så enorm oppslutning rundt BRUS-compagniets oppsetninger, selv om publikum absolutt ikke har uteblitt.
Til og med åttendeklassingene, som har sett forestillingen gratis på dagtid, kommer jo hit i kveld, bemerket Hem under gårsdagens sisteforestilling.
Oppmøtet beviser jo at det fungerer, det vi har tenkt.
Miljøstimulerende
Hem poengterer at statusen som amatørteater er viktig for BRUS-folket. Det viktigste er nemlig teaterets samlende og forebyggende effekt.
Her er det åttendeklassinger som masserer tiendeklassinger under oppvarmingen... Det blir ikke mobbing av sånt, påpeker Jarle, og forteller at mange sjuendeklassinger som blir ranvikelever neste år storgleder seg til å begynne, etter å ha sett «Trøbbel i tårnet».
Mandag erstattes sang og skuespill med algebra og setningsanalyse for de mange medvirkende.
(Arkivartikkel fra 07.03.2008)
























