Tre forestillinger med inviterte gjester skal hjelpe Cornelia Børnick, Lars Kristian Flemmen, Heljar Berge og Dorina Marie Iversen til å trimme "Hvalsommer 2" før premieren neste lørdag. Foto: Atle Møller

Kjøp bilde

Tester ut hvalsommeren

En uke før premieren har sommerens bakgårdsrevy allerede skapt latterbølger.

Annonse

Sb.no på Facebook

Siste fra forsiden

Annonse

– Vi føler oss litt fram og ser på responsen. Slik finner vi ut hvor vi skal skru opp litt på tempoet og hvor alt funker, sier Heljar Berge.
Sammen med sine kolleger Dorina Marie Iversen, Cornelia Børnick og Øyvind Angeltveit har han allerede hatt to gjennomkjøringer av "Hvalsommer 2", som har premiere neste lørdag.
Torsdag og i går var det full revy- og allsangpakke for sponsorer og andre som har hjulpet til med revyen. Berge forteller at det har flere hensikter:
Revyaktørene får takket dem som bidrar, får satt i gang jungeltelegrafen og kan justere eventuelle ting som ikke slår an blant publikum.

Har skrudd opp

Foreløpig har ikke Berge og co. funnet behov for å gjøre store endringer i showet.
– Det funker veldig fint, så vi har ikke tenkt å justere så mye. Vi har spilt for sponsorer, det er vanlige folk som tasser rundt i dress og slips til vanlig. Det er veldig gøy å se at det tar av så mye da, sier han.
Selv mener han at de "har skrudd opp" en del i forhold til i fjor, både når det gjelder tempo og selve innholdet.
– Vi har dyrket bakgårdskonseptet mer. I tillegg har vi gjort mer ut av navnet vårt, "Hvalsommer". Så vi er inne på en del hvaltematikk, røper han.

En helaften

For Heljar Berge er likevel selve revyen bare en del av pakken han håper blir en hit i sommer.
– Revybiten er noe "alle" gjør. Hos oss er den bare forretten. Senere er det allsang med syngende servitører og gjesteartister. Det blir en helaften, sier han.
Revymannen mener at "Hvalsommer 2" med dette er helt unik på denne siden av vannskillet. Og folk koser seg.
– Torsdag var det 160 mennesker, som virkelig svinga seg.
Vi har dyrket bakgårdskonseptet mer.
Heljar Berge


(Arkivartikkel fra 17.06.2006)
 

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.