Byttet om helikoptereiere

Luftfartstilsynet byttet om to helikoptereiere, da de uttalte seg til Sandefjords Blad om helikoptereier Kåre Jan Johansen.

Annonse

Sb.no på Facebook

Annonse

Saken sto på trykk i Sandefjords Blad 1. september, under tittelen «Gransker helikopterreparasjoner».

Tilsynet uttalte seg om et helikopter det er strid om byggetillatelsen for.

– Det er en annen person som har byggetillatelsen for dette helikopteret. Kåre-Jan Johansen er bare medeier i dette helikopteret, sier informasjonsrådgiver Bjørn Erlandsen i Luftfartstilsynet.

Luftfartstilsynet bekrefter ellers at Kåre-Jan Johansen har flere tillatelser til bygging av såkalte eksperimentelle helikoptre. Ifølge Kåre-Jan Johansen har han tre slike tillatelser. Helikoptrene bygges etter eget regelverk, og kan bare brukes til privat fritidsflyging.


Luftfartstilsynet fastholder, som det sto i artikkelen, at Kåre-Jan Johansen ikke har sertifikater til verken bygging eller reparasjon av helikoptre på kommersiell basis.

 

 

Jobb i Vestfold (105)

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.