Politiet fikk melding om ranet klokken 22.00 lørdag kveld. (Kirvil Håberg Allum)

En person pågrepet etter ran

En mann er pågrepet av politiet siktet for å ha ranet Shell-stasjonen på Hortensveien lørdag kveld.

Annonse

Sb.no på Facebook

Annonse

Politiet fikk ved 22-tiden lørdag kveld melding om at en person bevæpnet med et håndvåpen hadde ranet Shell-Ra servicesenter, opplyser operasjonsleder Jan Kristian Johnsrud i Vestfold politidistrikt.

Del på Facebook

Ifølge politiet på stedet stakk mannen fra bensinstasjonen til fots. Han skal ha gått inn i området bak stasjonen.

Gjerningsmannen var maskert med en hjemmelaget finlandshette.

Gjerningsmannen er ca 30 år, 180 cm høy med kraftige øyebryn. Han var iført olabukser og en sort eller blå ryggsekk under ranet. Gjerningsmannen snakket vestfolddialekt, sa Johnsrud før pågripelsen.

Flere politipatruljer søkte i området etter raneren. Hundepatruljen deltok også i søket.

Klokken 22.14 stanset en UP-patrulje en mann til fots som passet til beskrivelsen av raneren. Mannen ble kjørt til Tønsberg politistasjon for ytterligere sjekk. Klokken 23.00 besluttet påtalemyndigheten at mannen skulle pågripes. Han er arrestert i påvente av avhør.

Politiet fortsetter nå med tekniske undersøkelser på åstedet.

Ingen skadet

Det var en mannlig ansatt på jobb da bensinstasjonen ble ranet.

– Ingen er blitt fysisk skadet som følge av ranet, sier kommunikasjonssjef Lillian Aasheim i Shell til Tønsbergs Blad.

Hun sier det viktigste nå er at den ansatte får den hjelpen han trenger.

– Vi har et system som blir satt i gang når slike ting skjer, og den ansatte som var på jobb blir fulgt opp av vår oppfølgingstjeneste, sier hun.

Politiet kom veldig raskt til stasjonen, da de hadde en stor kontroll like i nærheten.

Aasheim vet ikke hvor mye penger raneren eventuelt fikk med seg.

– Erfaringsmessig ser vi at det er veldig små beløp. Vi har pengesikring på stasjonene, sier hun.

 

Kommenter saken

blog comments powered by Disqus

Jobb i Vestfold (105)

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.