Jotun

Jotun: Vekst på andre områder har oppveid treg økonomisk utvikling i Europa, forklarer konsernsjef Morten Fon. (Foto: Kurt André Høyessen)

Kjøp bilde

Jotun selger mer – og det til høyere pris

Jotuns inntekter har steget med ni prosent i de fire første månedene i 2012.

Sb.no på Facebook

De økte driftsinntektene skyldes at salget har steget både i verdi og i volum.

Facebook-knapp kommer her

- Vi har hatt en bra start på året både når det gjelder salg og lønnsomhet. Økt salg innen dekorative malinger har oppveiet for utfordringer i skipsmaling, og treg økonomisk utvikling i Europa har blitt mer enn oppveid av vekst i andre områder, sier konsernsjef Morten Fon.

Jotunkonsernets driftsinntekter var på 3.784 millioner kroner i første tertial, en økning på 302 millioner fra samme periode i fjor. Konsernets resultat steg med 34 millioner kroner til 295 millioner kroner.

Blant periodens høydepunkt regnes åpningen av den nye fabrikken på Vindal i Sandefjord. Men det er også åpnet fabrikker i Kina og i USA. Totalt er det investert 257 millioner kroner.

LES HELE PRESSEMELDINGEN HER!

LES OGSÅ: Kronprins Haakon ønsker å se Jotuns nyanlegg

LES OGSÅ: To uker varetekt i full isolasjon for korrupsjonssiktet Jotun-ansatt

 

Kommentarer på sb.no

Du er velkommen til å kommentere sakene våre på sb.no. Her kan du fritt komme med synspunkter og informasjon. Sandefjords Blad mener det vil være mer interessant for andre å lese det du skriver dersom de vet hvem du er. Derfor krever vi fullt navn av deg, og vi utestenger falske profiler. Vær oppmerksom på at dine kommentarer vil bli synlig for alle våre venner på Facebook. Vi oppfordrer deg derfor til å være saklig og vise respekt når du kommenterer. Du kan lese alle våre retningslinjer for kommentering HER. Vi gjør oppmerksom på at kommentarer kan bli videreformidlet i papirutgaven vår. Velkommen!

Jobb i Vestfold (66)

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.