Kjemper for skytebanen: Her ser vi deler av retten under befaringen på skytebanen mandag. Fra venstre Kåre Lastein, Gunnar Topstad, André Standberg, Erling Riis og Henrik Holtan-Hartwig. Sven Kragenhjelm står med ryggen til. Foto: Sigurd Øie

Kjøp bilde

Kjemper for skytebanen

Annonse

Sb.no på Facebook

Siste fra forsiden

Annonse

Sandar og Sandefjord skytterlag har gått til sak mot grunneierne som eier grunnen til skytebanen. Skytterlaget ønsket å inngå langvarig leie av banen på 40 år, men det ville ingen av grunneierne.
Dermed stevnet skytterlaget grunneierne for retten, der de prøver å ekspropriere grunnen til banen. Det har nemlig skytterlaget anledning til, ettersom de er medlemmer av Det norske skyttervesenet og dermed det norske totalforsvaret.
Aasmund Berg og Veidekke eier store deler av grunnen banen ligger på, og regner med å utvinne stein der for 30 millioner kroner i framtida. Det forlanger de erstatning for.
Skytterlaget har ikke råd til å betale erstatning i den størrelsesorden Aasmund Berg krever, og sier at de må gå fra banen dersom de blir dømt til å betale en så høy erstatning.
Saken fortsetter i Sandefjord tingrett tirsdag.
Les mer om saken i papirutgaven tirsdag.

 

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.