Sandefjords BladMeninger
Lørdag ble det okkupert. De rigget seg til med mikrofon og store høyttalere. Lydnivået ble programmert på maks, for budskapet kunne høres over hele byen.
Jeg undres og blir provosert når et offentlig torv kan okkuperes av en menighet som får stå i timevis og nærmest voldta befolkningen med sitt halleluja, og forkynning om helbredelse av døve og blinde.
Vi lever i et fritt samfunn, og takk for det. Vi er en verden av mange religioner, og jeg er glad for at vi i Norge står fritt til å velge. Derfor synes jeg det blir helt feil når Torvet blir invadert av en bestemt trosretning på en lørdag formiddag, som kjører et show med et lydnivå som overgår alt annet.
Hva med ateister, humanetikere, muslimer, buddhister etc. som dro på Torvet i dag for å nyte en kopp kaffe med en god venn? Det var ikke mulig å føre en normal samtale, for predikanten messet om at gud var kommet til Sandefjord.
Trine Isnes Isaksen
Publisert onsdag 14. juli 2010 kl. 06:00.
Sist oppdatert onsdag 14. juli 2010 kl. 06:00.
sbtv
Klikk deg inn på vår nett-tv portal.
Bildegalleri
Bildegalleri fra kulturbegivenheter.
Forbruker
Se hvor det skjer.
Ukens annonser
Her finner du siste ukes avisannonser.
| NRK Alltid nyheter: | 10:16 | Politisk kvarter |
|---|---|---|
| NRK 2: | 10:20 | fra Østfold |
| NRK Alltid nyheter: | 10:30 | Alltid Nyheter |
| TV2 Nyhetskanalen: | 10:30 | Innblikk |
| Sky News: | 10:30 | The Live Desk |