Formannskapet avgjør en ny skjenkesøknad for utestedet Moon i Jernbanealleen i mai. Arkivfoto: Jon-Inge Hansen
Kjøp bildeMoon inn for ny landing
Utestedet Moon er stengt inntil ny skjenkebevilling er behandlet.
Sb.no på Facebook
Siste fra forsiden
Kommunen inndro bevillingen torsdag 4. mars fordi utestedet hadde drevet for lenge på forrige drivers bevilling, og søknaden ikke tilfredsstilte kravene.
– Nå har vi fått en ny og endret søknad. Den ser grei ut nå, sier skjenkeansvarlig Ingun Rosten Larsen i Sandefjord kommune, som nå innhenter uttalelser fra ulike instanser til saksbehandlingen.
Men det er opp til formannskapet å gi bevilling. På grunn av påsken kan det tidligst skje i møtet 4. eller 11. mai.
Tidligere i vinter ble utestedet midlertidig stengt på grunn av uregelmessigheter under en bursdagsfeiring. Et privat arrangement til inntekt for Haiti sist helg ble gjennomført med ambulerende skjenkebevilling.























