Sandefjords BladNyheter
Vi ønsker at du skal delta både på diskusjonsforumet og skrive kommentarer til blogger og nyhetssaker. Her kan du mene mye om det meste, men vi godtar ikke alt! Brudd på våre regler fører til at vi redigerer eller sletter innlegg. Vi vil oppfordre også lesere til å rapportere innlegg de mener er upassende ved å klikke på linken ved siden av kommentaren.
Registrering
• Du må registrere deg som bruker av diskusjonsforumet for å få lov til å poste innlegg, men du kan signere med selvvalgt kallenavn. Du kan ikke bruke kallenavn som gir inntrykk av at du tilhører redaksjonen eller moderatorteamet.
• Du er personlig ansvarlig for innholdet i innleggene du publiserer. Ditt innlegg blir tilgjengelig for andre med en gang du publiserer det.
• Husk at ditt innlegg får større troverdighet dersom du signerer kommentaren med fullt navn.
• Alle brukeres IP-adresse blir registrert og oppbevart av redaksjonen.
Våre regler
• Dette er et møtested. Folkeskikk gjelder også her.
• Ha respekt for at folk kan ha en annen religiøs, politisk, etnisk eller kulturell bakgrunn enn deg.
• Diskuter sak, ikke person.
• Innlegg som innholder rasisme, hets av enkeltpersoner eller folkegrupper, virker injurierende, er krenkende, inneholder reklame, er i strid med opphavsretten eller på annen måte er i strid med norsk lov og vanlig presseetikk, vil bli redigert eller slettet uten forvarsel.
• Det er ikke tillatt å komme med personlige angrep, trusler, ærekrenkelser, sladder eller detaljer som kan krenke andre personer.
• Det er ikke tillatt å komme med bannord, pornografiske, rasistiske eller kjønnsdiskriminerende ytringer.
• Vi tolererer ikke oppfordringer til lovbrudd eller annet som bryter mot norsk lov
• Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Det er bare tillatt å sitere korte utdrag av en tekst eller artikkel, men da må kilden komme tydelig fram.
• Innlegg som inneholder reklame eller andre forsøk på å selge produkter eller tjenester, godtas ikke.
• Ikke post samme innlegg flere ganger (spamming). Ikke gjenta en linje mange ganger (flooding).
• Eksterne linker blir sjekket og kun tillatt når det gir kommentaren eller saken en tilleggsverdi.
• Sandefjords Blad er redaksjonelt og juridisk ansvarlig for alt som publiseres på sb.no. Innlegg godkjennes ikke på forhånd, men debattene blir kontrollert jevnlig. Vi forbeholder oss retten til når som helst å redigere eller slette innlegg.
• Brudd på reglene kan føre til utestengelse.
Publisering
• Kommentarer og innlegg er å anse som meningsytringer på linje med leserbrev, og honoreres ikke. Sandefjords Blad forbeholder seg retten til å publisere innlegg i våre øvrige kanaler.
Publisert tirsdag 19. januar 2010 kl. 09:11.
Sist oppdatert tirsdag 19. januar 2010 kl. 09:19.
sbtv
Klikk deg inn på vår nett-tv portal.
Bildegalleri
Bildegalleri fra kulturbegivenheter.
Forbruker
Se hvor det skjer.
Ukens annonser
Her finner du siste ukes avisannonser.
| NRK 2: | 10:20 | fra Østfold |
|---|---|---|
| NRK Alltid nyheter: | 10:30 | Alltid Nyheter |
| TV2 Nyhetskanalen: | 10:30 | Innblikk |
| Sky News: | 10:30 | The Live Desk |
| NRK 2: | 10:40 | fra Hedmark og Oppland |