Widerøe flyr med røde tall i første kvartal i år. Arkivfoto: Atle Møller

Kjøp bilde

Rødt for Widerøe

Widerøe flyveselskap endte med et akkumulert underskudd for de tre første månedene i år på 21,2 millioner kroner. Samme periode i fjor hadde selskapet et overskudd på 5,9 millioner.

Annonse

Sb.no på Facebook

Siste fra forsiden

Annonse

- I lys av de utfordringene vi har i markedet, med en vedvarende krise i finans og næringsliv er dette et resultat vi forventet, sier administrerende direktør i Widerøe Lars Kobberstad.

Widerøe har det siste året blant annet fått flere nye fly med større kapasitet, men de har likevel klart å holde kabinfaktoren oppe på svært mange av rutene. Nå vil selskapet gjennomføre en trepunktsplan som skal sikre lønnsomheten i framtiden.

Positivt på Torp

Blant annet skal selskapet jobbe for å øke inntektene hele året både ved aktivt jobbe mot nye kunder, samt senke prisene på mellomklassebillettene på svært mange strekninger.

- Vi ser allerede nå at nye kunder kommer til Widerøe, og at prisgrepene vi har tatt virker positivt. Spesielt har utviklingen på Torp den siste tiden vært positiv, sier Kobberstad.

Reduserer kostnadene

Widerøe vil også jobbe aktivt med å redusere kostnadene, og har iverksatt en plan for å spare 150 millioner. I tillegg vil selskapet jobbe for å ytterligere bedre driftskvaliteten i selskapet, skriver de i en pressemelding.


(Arkivartikkel fra 28.04.2009)
 

Kommenter saken

blog comments powered by Disqus

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.