Hele 5. klasse på Byskolen ble matforskere torsdag. En av dem var Thao Xuan Bui. Foto: Olaf Akselsen

Kjøp bilde

Thao (10) forsket på matpakka

5.klassingene på Byskolen har saumfart skolematen sin. Resultatene skal brukes i nasjonal forskning.

Annonse

Mange av elevene hadde med seg frukt og grønt på skolen. Mammaen til Hanan Hussein hadde sendt med henne en gulrot torsdag. Foto: Olaf Akselsen

Kjøp bilde

Sb.no på Facebook

Annonse

I toppetasjen på Byskolen sitter 5.klassetrinnet i dyp konsentrasjon ved hver sin pult med et registreringsskjema. De går grundig gjennom innholdet i matpakkene sine. Frukt, pålegg og brødtyper skal skrives ned.

Del på Facebook

Digger sjokoladepålegg

Thao Xuan Bui er en av elevene som sitter og noterer. Loffskive med Nugatti Crisp og en pære er dagens skoleføde.
– Det er ikke så veldig sunt, men jeg synes sjokoladepålegg er veldig godt, sier hun og gliser. Likevel har hun bare tatt en bit av loffskiven.

– Jeg var ikke så sulten og hadde egentlig mest lyst på pæra, forklarer hun.
Thao smører skolemat selv hver morgen. Det er ikke hver dag hun har sjokoladepålegg. Favoritten er kneip med smør og skinke.

SE VIDEO: Her spiser presten matpakka på prekestolen

Deltar i forskning

Hun og de andre elevene er med på en forskningskampanje. Den ledes av Norsk forskningsråd. Årets tema skolemat, og hva den består av.
– Vi meldte oss på for å lære. Det er spennende å finne ut hva vi spiser, sier Cathrine Strømmen, kontaktlærer på 5. trinn.
Hun skal sørge for at elevens skjemaer blir registrert på internett og brukt i forskningsrådets arbeid.
–Vi vet ikke når resultatene foreligger, men vi gleder oss til å se når det er ferdig, sier Strømmen.

Elevene var ikke advart

Elevene visste ikke at de skulle forske på matpakka sin da de kom på skolen torsdag. Hensikten med å forske på matpakka ville blitt borte om elevene visste om det på forhånd.

– Det var en overraskelse jeg fortalte dem da matpausen startet, sier lærer Strømmen.
En av 5. klassingene ble veldig skuffet da han fikk høre om forskningen. Han hadde nemlig sjokoladepålegg på brødskiva for første gang.
– Vi vet at det er smart å spise sunt. Men jeg spiser masse sunt grovt brød hjemme og da synes jeg det kan gå an å ha nugatti på brødskiva innimellom, sier Helene Fure (10).

 

Kommenter saken

blog comments powered by Disqus

Jobb i Vestfold (116)

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.