Et våpendeponi og to andre brakker brant ned til grunnen på Terningmoen leir på Elverum natt til tirsdag. Ifølge Forsvaret var det aldri fare for noen eksplosjon som følge av brannen. Foto: Jo Sletten Larsen/ Østlendingen/Scanpix
Kjøp bildeTrodde det var øvelse
Garderekrutt Espen L. Alfheim (19) fra Sandefjord trodde brannen på Terningmoen natt til tirsdag var en øvelse.
Sb.no på Facebook
Siste fra forsiden
Like før klokken 01 ble de 70 garderekruttene i kasernen rett ved brannstedet vekket og evakuert ut av bygget, skriver ostlendingen.no.
Tre bygninger 30–40 meter unna ble flammenes rov.
Flammehav
– Det var et flammehav. Rett og slett, sier Espen. Han var med og vekket de andre.
Brannvesenet var allerede på plass da rekruttene ble vekket, skriver avisen
Fikk varsle hjemmene
Etter hvert fikk soldatene sove i kjelleren på en annen kaserne. Revelje ble utsatt én time.
Ved 07-tiden fikk de se omfanget av den voldsomme brannen. Utover morgenen brukte mange av soldatene tiden til å varsle familie og venner, skriver avisen.
– Det har tikket inn veldig mange meldinger til de fleste her, så det har nok vært en del bekymrede familiemedlemmer rundt omkring. Men dette gikk altså veldig bra for vår del, sier Espen til avisens nettutgave.



















