Sektetær Thomas Hammer og hovedtillitsvalgt Birger Amundsen er fornøyde med dagens eiere.
Kjøp bilde– Vi ønsker ikke å skape panikk
De ansatte i Jotun vil ikke mene noe om milliardbudet fra Orkla. Men håper på fortsatt Gleditsch-majoritet.
Sb.no på Facebook
Klokken 13 onsdag gikk ansatterepresentant og påtroppende hovedtillitsvalgt for de organiserte i Industri og Energi (IE), Birger Amundsen, i møte med de andre tillitsvalgte i Jotun. På forhånd ble han orientert via styreledelsen og administrasjonen i konsernet.
Skaper stort engasjement
– Det er ingen hemmelighet at Orkla har vært interessert i en større andel. Det er noe vi har snakket om sporadisk de siste årene. Men dette konkrete tilbudet betyr at de ansatte nødvendigvis er ekstra opptatt av dette akkurat i dag, kommenterte Birger Amundsen like etter at de ansatte ble kjent med milliardbudet fra Orkla.
Orkla vil ha mer
Orkla har sendt brev til aksjonærene i Jotun AS med tilbud om å kjøpe deres A-aksjer for 70.000 kroner per aksje. Orkla ønsker å øke sin eksponering i eksisterende kjerneområder. Gjennom nær 40 år har Orkla vært en aktiv minoritetseier, og ønsker nå å ta del i videreutviklingen av Jotun som majoritetseier. Orkla ønsker et fortsatt betydelig eierskap fra Gleditsch-familien, og videreføring av det gode samarbeidet, melder Orkla i en pressemelding.
LES OGSÅ: - Overhode ikke aktuelt å selge
Håper fortsatt på Gleditsch
– Vi ønsker ikke å skape unødvendig panikk. Vi beholder roen, uttaler ansatterepresentant Amundsen.
– Vi forholder oss til Jotun og styrets beslutninger, men understreker at vi håper at familien Gleditsch beholder sine aksjer i selskapet. Vi er fornøyd med dagens eierstruktur og langsiktigheten vi mener de viser, gjentar Amundsen.














