SFs nye målvakt, Joachim Heier (til høyre) gratulerer tmålsscorer og eks-SF-spiller Martin Wiig eter seieren mot Fredrikstad i kvalikkampen om plass til eliteserien i kveld. FOTO: SCANPIX

Kjøp bilde

– Må slite for å lande

Joachim Heier og Sarpsborg klarte det utrolige: Å sende Fredrikstad ned i 1. divisjon.

Annonse

Sb.no på Facebook

Siste fra forsiden

Annonse

To mål av den tidligere SF-spissen Martin Wiig sørget nemlig for det som bokstavelig talt ble en Tom Nordlie-nedtur på Nye Fredrikstad stadion i kveld. Eliteseriefavorittene fra plankebyen ble rett og slett kjempet i senk av sine naboer fra øst.

Og midt blant alle de blå heltene fra Sarpsborg, storspilte SFs nye keeper, Joachim Heier.

– Utrolig moro. Både jeg og hele laget koste oss gjennom hele kampen, sier Heier til Sandefjords Blad etter sjokkseieren.

–Ikke ran

Heier viste det var en viss sjanse for at Sarpsborg 08 kunne rane til seg seieren i Fredrikstad. Men etter kampen var han ikke i tvil om hvilket lag som fortjente seieren.

– For det var jo ikke noe ran! sier han.

Vanskelig å nullstille seg

Nå får han og lagkameratene en stor oppgave i å nullstille seg før mandagens hjemmekamp mot Kongsvinger som slo Sogndal 3–1 i den andre kvalifiseringskampen i går.

– Det blir tøft å snu den utladningen vi sikkert flere etter denne seieren. Vi har spilt på en veldig tung gressmatte, mens Kongsvinger har spilt sin kamp på kunstgresset på Gjemselund. Men vi skal bite tennene sammen og sørge for et best mulig utgangspunkt før returoppgjøret neste onsdag, lover Heier.

Tørr feiring

Derfor ble sjokkseieren i kveld ikke etterfulgt av en fuktig feiring for spillerne.

– Det er mulig det blir fest i byen, for dette er stort. Å slå Fredrikstad på bortebane var det ikke mange som hadde troen på. Men vi spillerne blir nok påspandert en middag ute på byen før vi går til sengs. Vi er på terskelen til eliteserien, så får vi se om vi klarer å skritte over den, sier Heier.


(Arkivartikkel fra 06.11.2009)
 

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.