Sportslig leder i Sandefjord Fotball, Arne Dokken, er klar på at de to neste kampene er avgjørende for resten av sesongen. Foto: Kurt André Høyessen
Kjøp bildeEt svært viktig oppgjør
Arne Dokken ser på de to neste kampene som avgjørende. Mot Strømsgodset søndag gjelder det å tråkke til.
Sb.no på Facebook
– Skal vi ha mulighet til å overleve i Tippeligaen, må vi kunne vinne på hjemmebane, sier sportslig leder i Sandefjord Fotball, Arne Dokken.
Han og trener Patrick Walker er forberedt på å møte et lag som er racere på kjappe overganger.
– Strømsgodset er stabilt og de er dyktige i omstilling og angrep. Det gjelder at vi spiller en klok og organisert fotball. Vi kan slå dem hvis vi viser styrke og spiller godt offensivt. Vi må også bli smartere i forsvarsspillet på dødball, sier Walker.
«Godset» ligger i toppsiktet av tabellen. To spillere er ute hos SF; Marciano Jose De Nascimento må stå over kampen søndag fordi han pådro seg kort mot Vålerenga. Samir Saric er skadet og opereres 2. september.
Ifølge Espen Nystuen ser spillegruppa på situasjonen som at SF er klare for nedrykk.
– Da kan vi spille uten press og ta én kamp av gangen, sier Nystuen.













