Marit Strømøy er i formiddag på plass i den italienske byen Como der fjerde runde i årets World Cup blir arrangert i helgen. FOTO: CELIN VANAY
Kjøp bildeHett for Marit Strømøy
Sb.no på Facebook
Formel 2000-fører Marit Strømøy er denne helgen i aksjon under fjerde runde i sesongens World Cup. I de to foregående løpene som ble avviklet i Frankrike, slet Sandefjords-jenta med tekniske problemer og hun måtte bryte etter at motoren skar seg.
Det var utrolig bittert å få en skjæring etter 37 av 40 runder, men det er dessverre sånt som kan skje i racing, sier Marit Strømøy. Hun hadde avansert fra 15. plass til syvende da det hele tok en brå slutt.
Nå satser imidlertid Sandefjords-jenta på å være tilbake i toppen.
Vil avansere
I sesongens første World Cup-runde som gikk i Ungarn endte Strømøy på 10. plass og sammenlagt i cupen innehar hun 14. plassen foran helgens race. Den situasjonen vil hun gjerne gjøre noe med.
Vi har arbeidet med utstyret i noen uker nå og håper at det gir resultater. Målet er å komme inn blant de ti beste sammenlagt, og det hadde helt klart smakt bra med en plassering blant de syv-åtte første i Como, mener Marit Strømøy.
Fryktelig varmt
Helgens løp kjøres i Como i Italia, få mil fra storbyen Milano og ifølge meteorologene kan båtførerne forberede seg på temperaturer mellom 40 og 45 grader. Det vil si at Marit Strømøy og konkurrentene vil få det fryktelig hett i cockpit.
Da jeg kjørte i Emiratene vinteren 2002, hadde vi opptil 50 grader i lufta, så jeg ble etter hvert vant til det, sier hun. Marit innrømmer likevel at det er vanskelig å tenke klart når det under hjelmen er opptil 60-70 varmegrader.
ann.kristin.saastad@sb.no
(Arkivartikkel fra 18.07.2003)













