Kristian From fra Sandefjord nanbudoklubb fikk annenplass i Ju Randori menn. Her kjemper han mot Eirik Jahre fra samme klubb. Foto: Olaf Akselsen
Kjøp bildeNM-sølv til From
Kristian From fra Sandefjord Nanbudoklubb kom på seierspallen under helgens nanbudo-mesterskap.
Even Kristoffer Pedersen og Cornelia Stordalen fra Kaikan Sandefjord gjorde begge seg bemerket under Norges Cupen.Foto: Olaf Akselsen
Kjøp bilde
Adrian Jørgensen mot Aleksander Tomic fra Oslo i Ju Randori barn. Foto: Olaf Akselsen
Kjøp bildeSb.no på Facebook
nanbudo
De minste fra Kaikan nanbudoklubb gjorde det godt under gårsdagens norgescup i Store Bergan-hallen. I NM måtte Sandefjord-klubbene se seg slått av Skien, Oslo og Porsgrunn.
NM og norgescup i nanbudo ble arrangert av Kaikan Sandefjord, og spesielt i norgescupen gjorde mange av de yngste fra arrangørklubben seg bemerket. Adrian Jørgensen, Cornelia Stordalen og Even Kristoffer Pedersen gjorde alle en god innsats. Av ungdommene er det bare Kristian From fra Sandefjord Nanbudoklubb som kan vise til pallplassering. Han fikk annenplass i Ju Randori for menn.
NM ble arrangert for utøvere fra 16 år og oppover, mens norgescupen var for de yngre deltakerne.
Mange publikummere
Konkurransen hadde i alt 54 deltakere. Disse kom fra Oslo, Porsgrunn, Sauda, Skien, Kaikan Sandefjord og Sandefjord Nanbudo klubb.
Vi er veldig fornøyde med arrangementet. Jeg har aldri opplevd at det har vært så mange publikummere under en nanbudokonkurranse som det har vært her i dag, og det er veldig hyggelig, sier stevneleder Reidar Kristoffersen fra Kaikan Sandefjord.
Han mener det kan bidra til at barn og ungdom som kunne tenke seg å begynne med nanbudo, blir kjent med idretten ved å være tilskuer.
Helhet
Norgesmesteren i Kata, Fredrik O. Hansen fra Skien, tok seieren i Kata menn søndag. Men i Ju Randori måtte han se seg slått av Kristian From fra Sandefjord og Geir Andre Sørensen fra Skien.
Tre dommere avgjorde hver kamp. Tidligere benyttet dommerne poeng, mens de nå har gått over til å se mer på helheten av det deltakerne har gjort. Vinneren velges ut fra hvem hver dommer mener har gjort den beste helhetlige kampen.
Vi mener det er en bedre måte å dømme på. Det kan selvfølgelig bli noe subjektivt, men derfor brukes det alltid tre dommere. På større arrangementer er det som regel fem dommere, forteller Kristoffersen.
(Arkivartikkel fra 05.11.2007)















