Carmen Gazo (tv.) hadde en lærerik økt med Amanda Kurtovic. ( FOTO: OLAF AKSELSEN)

Kjøp bilde

Runar-jentene fikk gulljente som trener

Runars J99 hadde et av sine store forbilder, Amanda Kurtovic, som trener mandag kveld.

Annonse

Runarjentene fulgte lydhøre med da Amanda Kurtovic ledet treningen mandag kveld. Fra venstre: Ida Stein-Olsen, Fanny Moldestad, Amalie Tørrestad Nassi, Pia Marlen Elind, Louise Revhaug, Caroline Vegre, Amanda Kurtovic og Andrine Gudbrandsen. ( FOTO: OLAF AKSELSEN)

Kjøp bilde

Amanda Kurtovic lærte jentene flere nye øvelser. ( FOTO: OLAF AKSELSEN)

Kjøp bilde

Sb.no på Facebook

Annonse

I desember tok sandefjordjenta Amanda Kurtovic gull med de norske håndballjentene under VM i Brasil.

Del på Facebook

Nå i januar er det tilbake til hverdagen med LHK-treninger, eliteseriekamper, og rett rundt hjørnet; en ny champions leaguekamp.

– Jeg har for lengst landet etter VM. Nå er vi godt i gang her hjemme, og det er andre mål det handler om, sier Amanda.

Tidligere i måneden ble det kjent at hun kommer til å forlate LHK etter sesongen. Hvor hun skal spille, er ennå ikke klart.

De var utrolig flinke, fulgte med og gjorde som de skulle. Alle her har mye ball i seg.

LES OGSÅ: 20-åringen har vunnet mer på ett år enn andre kan håpe på i et helt idrettsliv

Drømmetrening

Men det er fortsatt en stund til sesongslutt, og Amanda har mye håndball på programmet, derblant hadde hun satt av en kveld som gjestetrener for Runars J99.

– Jeg kjenner Frank Wirum (lagets trener) veldig godt, og synes det er hyggelig å kunne bidra. Jeg håper jentene får noe ut av det, sa Amanda før økta.

Én time senere var både treneren og utøverne svært fornøyde.
En rekke nye øvelser var prøvd ut, og sjelden har 24 jenter sagt så lite på 60 minutter.

– De var utrolig flinke, fulgte med og gjorde som de skulle. Alle her har mye ball i seg, roste Amanda.

– Lærerikt og gøy

Hun fikk en god jobb etter økta med autografskriving både på håndballtrøyer, baller og sko, og etterhvert også armer og bein.

– Dette var en kjempebra trening. Veldig lærerik og morsom, sier Carmen Gazo (13) fornøyd.

Runarjentene ble kjent med flere nye øvelser, og for Frank Wirum og Dan Klevstadlien ble det er en rolig dag på sidelinja.
– Dette er noe jentene har gledet seg veldig til. Her får de prøve litt nytt og får nye impulser, sier Wirum.

Spillerne oppsummerte i etterkant en veldig god kvelds-time med mye god lærdom.
– Vi hadde noen øvelser med hvordan vi skal bevege oss mer, og vi lærte nye finter. Det var veldig hyggelig å ha Amanda her, sier Carmen.
Treningsvenninnen Kathrine Fjære var også i strålende humør etter treningen.

– Dette var kjempekult. Hun var så flink, og vi har lært mye, blant annet om vurderinger, sier hun.

LES OGSÅ: Amanda forlater Larvik HK

 

Kommenter saken

blog comments powered by Disqus

Jobb i Vestfold (118)

Følg Sandefjords Blad på Facebook:

Les Sandefjords Blad som ePaper eller bestill papiravisen.