Se Vestfold Idrettsgalla direkte her

    Av

    Lørdag klokken 19.00 braker det løs med prisutdeling og show i Oslofjord Convention Center. Se idrettsgallaen direkte her!

    DEL

    Lørdag 2. november feirer Vestfold-idretten seg selv med galla og 100-årsjubileum på Oslofjord Convention Center.

    Med Kjetil-André Aamodt som konferansier skal en rekke priser deles ut i ulike kategorier.

    Du kan se sendingen direkte fra klokken 18.55 HER!

    Og de nominerte er...

    Årets kvinnelige utøver

    Jeanette Hegg Duestad, Nøtterø Skytterlag – skyting

    Tonje Pedersen, Larvik Skateboardklubb – skateboarding

    Lena Sjøl, Sande Kraftsportklubb – styrkeløft

    Rebekka Tao Jacobsen, Larvik Atletklubb – vektløfting/styrkeløft

    Ingvild Gåskjenn, Horten og omegn Cykleklubb – sykkel

    Nora Doksrød, IL Runar og Sandefjord Seilforening – langrenn og seiling

    Årets mannlige utøver

    Kjetil Borch, Horten Roklubb – roing

    Iver Knotten Tønsberg Cykleklubb – sykling

    Henrik Flåtnes, Tønsberg Friidrettsklubb – friidrett

    Fredrik Solberg, Tønsberg Svømmeklubb- svømming

    Ask Tjøm, Tønsberg Roklubb – roing

    Vebjørn Hegdal, Larvik Ski – langrenn

    Kornelius Oliver Eilertsen, Sande Sportsklubb – judo

    Du kan se sendingen direkte fra klokken 18.55 HER!

    Årets parautøver

    Stian Halvorsen, Larvik Golfklubb – paragolf

    Marte Aasvang, IL Runar – racerunning

    Nora Korneliussen, Fokus BTK – bordtennis

    Fredrik Solberg, Tønsberg Svømmeklubb- svømming

    Årets unge utøver

    Henrik Flåtnes, Tønsberg Friidrettsklubb- friidrett

    Ina Halle Haugen, IL Runar – friidrett

    Moa Abounnachat Bollerød, Sem IF – friidrett

    Jakob Maslø Dunsby, Sandefjord fotball – fotball

    Nicolai Enstad Haraldseth, Horten Roklubb – roing

    Cornelius Bjørk, Sandefjord OK – orientering

    Christian Rød Karlsen, Brunlanes Sportsskyttere – skyting

    Exauce Mukubu, IF Tønsberg Kameratene – bryting

    Alexander Settemsdal, Nøtterøy Golfklubb – golf

    Årets trener

    Gunhild Halle Haugen og Tord Mortensen, IL Runar – friidrett

    Tonje Larsen, Flint Håndball – håndball

    Roger Iversen, IF Fram – fotball

    Odd Bergh, Tønsberg Friidrettsklubb – friidrett

    Byulent Kyamil (Bozo), IF Tønsberg kameratene – bryting

    Tone Gundrosen, Tønsberg Svømmeklubb – svømming

    Bjørnar Erikstad, Tønsberg Seilforening -seiling

    Samir Rabah, Sande Sportsklubb – judo

    Årets team/lag

    Kjetil Borch/Nicolai Haraldseth, Horten Roklubb – roing

    Helene Næss og Marie Rønningen, Tønsberg Seilforening – seiling

    IL Runar Holmenkollstafettlag 2019, IL Runar – friidrett

    IF Fram Larvik sitt A-lag, IF Fram – fotball

    Sandefjord Fotball Kvinner, Sandefjord Fotball – fotball

    Åsgårdstrand seilforenings «Seilsportsliga-lag», Åsgårdstrand Seilforening – seiling

    Sandefjord Bueskyttere – BareBow lag, Sandefjord Bueskyttere – bueskyting

    Årets breddearrangement

    Sandarcupen, Sandar IL – fotball

    Vestfold Maraton, Barkåker IF, Gjekstad og Østerøya idrettsforening, Tjølling IF, Vear IF og Vestfold Bedrifts IK – løp

    Skjærgårdscup, Husøy og Foynland IF -fotball

    Hof-sol, Hof IL – turn/aktivitet

    Vestfold Rundt, Horten og omegn cykleklubb – sykkel

    Holmestrand Maraton, Holmestrand IF – løping

    Du kan se sendingen direkte fra klokken 18.55 HER!

    Årets elitearrangement

    NM uka i Orientering 2019, OL Tønsberg og Omegn – orientering

    O-festivalen, Hedrum OL, Lardal OL, Larvik OK – orientering

    Skjærgårdslekene, Nøtterøy Håndball – håndball

    NM Skive, Sandefjord Bueskyttere -bueskyting

    Bertel O. Steen Grand Prix, Svelvik Tennisklubb – tennis

    Nordisk jr.-mesterskap joller, Tønsberg Seilforening – seiling

    Årets idrettsanlegg

    Bergsåsen Idrettsanlegg/park, Re kommune – alle hallidretter, fotball, beach håndball/volleyball, sykkel, ski, terreng løype, skiløyper mm

    Gamle idretten, Tønsberg kommune – amerikansk fotball

    Sandarbanen, Sandefjord Vikings baseballklubb – soft- og baseball

    Storås rulleski- og langrennsaren, Stokke Idrettslag – helårs rulle- og langrennsski

    Svelvik tennisanlegg, Svelvik Tennisklubb – tennis og padeltennis

    PS! I tillegg skal «Folkets utøver» og «Årets ildsjel» kåres, samt en hederspris deles ut.

    Du kan se sendingen direkte fra klokken 18.55 HER!

    Send tekst og bilder «

    Vi vil gjerne høre om stort og smått som foregår i distriktet. Hjelp oss å være overalt!

    Artikkeltags